Chemia w ekskluzywnym opakowaniu

Udostępnij ten post


Co zawierają kosmetyki?


Prawie wszystkie kosmetyki, oraz środki do sprzątania domu, mają w swoim składzie niebezpieczne i szkodliwe dla zdrowia związki. Warto by było przerzucić się na bardziej naturalne środki, i wybierać świadomie. Czytać skład. Hahah, wiem, na niektórych nazwach składu można połamać język. Dobrze, by było również, ukończyć studia o kierunku chemicznym i zastosowaniu chemii w przemyśle spożywczym, kosmetycznym i tym podobne. Oczywiście to żart, ale producenci wykorzystują naszą niewiedzę, i często obiecują złote góry oraz spektakularne efekty przeciwzmarszczkowe, upiększające, i Bóg wie jeszcze co.
Naturalną pielęgancją skóry zainteresowałam się, gdy po jakiejś maseczce, oczywiście dla skóry wrażliwej wylądowałam u lekarza.
Warto jednak czytać skład, wystarczy przepisać, zrobić fotkę, albo w internetach poszukać o interesującym nas produkcie.

To tylko kilka, z długiej listy składów naszych kosmetyków.
  1. Co trzeci kosmetyk zawiera substancje hormonopodobne (najwięcej zawierają ich kosmetyki do opalania i produkty do pielęgnacji włosów, a także uwaga panie i panowie pianka do golenia) - są to metylparabeny, konserwanty, zapobiegające rozwoju mikroorganizmów.  Parabeny naśladują działanie estrogenu, wg naukowców odgrywają decydującą rolę w rozwoju raka piersi i zaburzeń układu moczowo-płciowego. 
  2. Aluminium działanie ściągające, ma zastosowanie w antyperspirantach.  Aluminium  to toksyna, ​​przenikająca do mózgu, prawdopodobnie jest przyczyną Alzheimera i raka. 
  3. Amoniak: związek stosowany jest w farbach do włosów i rozjaśniaczach. Powoduje uwalnianie gryzącego gazu, który poważnie podrażnia oczy i drogi oddechowe.
  4. Toluen: Stosowany do produkcji żelów, sprayów i farb do włosów oraz lakierów do paznokci. Powoduje gorszą koncentrację i tym samym obniża zdolność uczenia się,  jest szkodliwy dla układu oddechowego, krwionośnego, rozrodczego, nerwowego i immunologicznego, także dla nerek i wątroby.
  5. Ftalan: Ma zastosowanie przy produkcji lakierów do  paznokci i tuszy do rzęs. Ftalan zapobiega pękaniu. Badania wykazały, że powoduje wady wrodzone w ciąży. Ftalany występują również  w odświeżaczach powietrza, detergentach i sprayach do włosów. We wrześniu 2000 roku naukowcy z Centrum Kontroli i Prewencji Chorób znaleźli siedem ftalanów w organizmach wszystkich 289 osób, które były badane. 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Będzie mi miło, jeśli podzielisz się swoimi przemyśleniami, doświadczeniem albo pomysłami. Z pewnością zajrzę na Twój blog i uczynię z przyjemnością to samo.
Blog ma charakter informacyjny, nie zastępuje profesjonalnej porady lekarskiej.
Jeśli podoba Ci się wpis, proszę udostępnij znajomym - Dziękuję.