Lecznicze zastosowanie oregano

Udostępnij ten post

Dzień Dobry. 


 

Oregano, czyli inaczej Lebiodka pospolita i jego właściwości.

 

  • Oregano zabija zarazki, wirusy, grzyby min Candida albicans, pasożyty : robaki, ameby i pierwotniaki. 

  • Działa skuteczniej niż sztucznie wytworzone antybiotyki. Jest naturalne, nie szkodzi nawet w większej ilości.

 

Na co stosować oregano?

 


Liczne badania naukowców z renomowanych instytutów naukowych oraz Rzad Federalny z USA testowali wyselekcjonowane odmiany oregano. Wyciąg z oregano unicestwił doszczętnie wszystkie testowane zarazki.
Różne badania, testy, doświadczenia, eksperymenty wykazały wybitnie skuteczne działanie na zarazki z grup Aspergillus, Bacillus, Campylobacter, Candida, Helicobacter, Shigella, Trichophyton, oraz E. coli, Salmonella, Staphyllococcus i Pseudomonas, Listeria.

  • Oregano posiada także niesłychanie silne antyutleniacze.


Składniki odżywcze, witaminy i minerały oregano


Garbniki, gorycze, działające przeciwzapalnie i bakteriobójczo flawonoidy, sole mineralne ( wapń – 1600 mg na 100 g, żelazo – 50 mg na 100 g, magnez – 280 mg na 100 g, cynk, miedź, potas), witaminę C, beta karoten, witaminy z grupy B (B1 i B2) i witamina K. Najcenniejszy jednak jest olejek lotny oraz związki karwakrolu, limonenu, linalolu, terpinenu, cymenu, terpineolu, pinenu, które to czynią tę roślinkę tak wyjątkową i skuteczną w zwalczaniu grzybów, wirusów i pasożytów.

Oregano wielokrotnie pomogło mi w niestrawnościach, uratowałam nawet Teściową, w grypie żołądkowej. Parzyłam 3 x dziennie po 1 łyżeczce  pod przykryciem, około 10 minut. Potem należy przecedzić i pić małymi porcjami. Trzeba to popijać przynajmniej przez 3 dni.
Znajomej też powiedziałam, co robić, w takim przypadku, jak wymioty i biegunka. Akurat zachorowała jej mama, w dodatku poza granicami naszego cudownego kraju, bo przecież trzeba ciężko harować, aby na emeryturze, było z czego żyć. Wracając do tematu - znajoma wiecznie zamotana i nierozgarnięta jak zwykle wszytko pochrzaniła, zamiast powiedzieć mamie żeby piła 3 razy dziennie, zaparzone zioła po 1 łyżeczce, ta przekazała mamie żeby parzyła po 3 łyżeczki. Po kilku, 2-3 dniach oddzwoniła, jej mama, że żyje i ma się bardzo dobrze, tylko, że było to trochę za mocne.
Wdzięczna, kazała podziękować.

W smaku, nie jest takie złe, lepiej smakuje, niż skrzyp polny, który jest dosyć gorzki.

Na rynku występuje wiele produktów leczniczych, wytworzonych na bazie oregano. Szukać trzeba naturalnych wyciągów, olejków, a także suszonych ziół. Sama korzystam z ziół pakowanych po 50 g, sypanych, a nie upakowanych w saszetki. Nie będę tu nikogo reklamować, ale zapewniam Was, że na pewno coś znajdziecie. Życzę dużo zdrówka.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Będzie mi miło, jeśli podzielisz się swoimi przemyśleniami, doświadczeniem albo pomysłami. Z pewnością zajrzę na Twój blog i uczynię z przyjemnością to samo.
Blog ma charakter informacyjny, nie zastępuje profesjonalnej porady lekarskiej.
Jeśli podoba Ci się wpis, proszę udostępnij znajomym - Dziękuję.