Jak usunąć chemię z warzyw i owoców - domowe sposoby

Udostępnij ten post


 Dzień Dobry
Ostatnio, coraz częściej, słyszymy, że owoce i warzywa są bardzo zanieczyszczone pestycydami. 
Na ogół kupujemy w sklepach i wielkich marketach, a ci skupują od hodowców przemysłowych.
Pestycydy stosowane w uprawach są dostosowane tak, aby warunki atmosferyczne, nie miały na nie wpływu.
Większość rolników, hodowle ekologiczne - nie czarujmy się, także ich używają, ale z głową. Powinno się zastosować co najmniej 2 tygodniowy czas karencji, dopiero po tym czasie, można przeznaczyć owoce i warzywa do spożycia, a nie wszyscy to robią. Skąd wiem? Kupuję u lokalnych rolników, którzy stosują się do tej metody. W rodzinie też mam rolników, i wiem, że na 100%, bez chemii się nie obejdzie, nie da rady, zjedzą robale, szarańcza, stonka i inne cholerstwo.
Można oczywiście stosować naturalne sposoby ochrony roślin, ale są zbyt kosztowne i czasochłonne, i nie zawsze skuteczne.

Ciekawostka dot. jabłek -  kupowanych od rodzimych, lokalnych  hodowców. 

Jabłka, które mają woskową otoczkę, są naturalną substancją, wytwarzaną przez te owoce.  A kupowane w sklepie - nie mam takiej pewności.

 

 

Aby usunąć chemię z owoców i jarzyn, stosujemy bardzo prostą metodę:

 

 • owoce i warzywa zalewamy wodą, najlepiej w zlewie dwukomorowym, na litr wody dodajemy ok pół szkl. octu, obojętnie jakiego, albo 2-3 łyżki kwasku cytrynowego, moczymy kilka minut,
 • przenosimy warzywa i owoce do drugiej komory, zalewamy wodą i dodajemy 1 łychę sody oczyszczonej na 1 litr wody, też moczymy, parę minut. (Po tych zabiegach woda zmieni kolor, albo stanie się mętna, czasami pokazuje się tłusty osad.)
 • Na koniec płuczemy w czystej wodzie.
 • Smacznego.
   
   
   
   
   
  Pozdrawiam serdecznie - Tajemnice Natury

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Będzie mi miło, jeśli podzielisz się swoimi przemyśleniami, doświadczeniem albo pomysłami. Z pewnością zajrzę na Twój blog i uczynię z przyjemnością to samo.
Blog ma charakter informacyjny, nie zastępuje profesjonalnej porady lekarskiej.
Jeśli podoba Ci się wpis, proszę udostępnij znajomym - Dziękuję.