Wpływ glutenu na mózg

Udostępnij ten post

 

Jak wpływa gluten na mózg?

 

gluten choroby

 


Alergie na pszenice, celiakia, zostały medycznie bardzo dobrze udokumentowane. Gluten powoduje uczucie dyskomfortu,wysypki, zaburzenia wchłaniania składników odżywczych, i wiele innych problemów. Przestrzeganie diety łagodzi te objawy i uczulone osoby, mogą w miarę normalnie funkcjonować. 
 
Najnowsze badania wykazały, że gluten wpływa niekorzystnie na działanie mózgu. Naukowcy odkryli ścisły związek między mózgiem i układem nerwowym jelit. Wyniki badań są przerażające. Częste bóle głowy, a także migreny, mogą być spowodowane przez pokarmy, które zawierają gluten. Reakcja organizmu na gluten zaczyna się w przewodzie pokarmowym i przekazuje sygnał do mózgu. Odpowiedzią są właśnie bóle głowy, oraz migreny. 
 
Stwierdzono, także, że gluten powoduje problemy i powikłania neurologiczne, może być przyczyną udaru mózgu. Gluten także został powiązany z napadami epilepsji. 
 
Mimo, że badania nad wpływem glutenu na mózg są jeszcze w powijakach, to przesłanie jest jasne - gluten jest znacznie bardziej szkodliwy dla naszego zdrowia, niż dotychczas sądzono. 


źródła glutenu


źródło :  http://www.globalhealingcenter.com/natural-health/does-gluten-affect-the-brain/


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Będzie mi miło, jeśli podzielisz się swoimi przemyśleniami, doświadczeniem albo pomysłami. Z pewnością zajrzę na Twój blog i uczynię z przyjemnością to samo.
Blog ma charakter informacyjny, nie zastępuje profesjonalnej porady lekarskiej.
Jeśli podoba Ci się wpis, proszę udostępnij znajomym - Dziękuję.