Migrena może trwale zmienić strukturę mózgu

Udostępnij ten postfot. pixabayMigrena może mieć długotrwały wpływ na struktury mózgu, według badania opublikowanego w 28 sierpnia 2013, online zagadnienie Neurology ® w medycznym czasopiśmie American Academy of Neurology.

"Tradycyjnie, migrena została uznana za łagodne zaburzenia, bez długotrwałych konsekwencji dla mózgu", powiedział autor badania Messoud Ashina, MD, PhD, z Uniwersytetu w Kopenhadze w Danii. "Nasze badanie przeglądu i metaanalizy sugerują, że zaburzenia mogą trwale zmienić strukturę mózgu na wiele sposobów."
 
Badania wykazały, że migrena zwiększa ryzyko uszkodzeń mózgu, biały nieprawidłowości materii i zmiany objętości mózgu w porównaniu do osób bez tego zaburzenia. Związek był jeszcze silniejszy u osób z migreną z aurą.
 
W meta-analizie, badacze recenzja sześć Badania populacyjne i 13 badań opartych kliniki, aby zobaczyć, czy ludzie, którzy doświadczyli migreny lub migrena z aurą mieli zwiększone ryzyko uszkodzeń mózgu, zaburzenia milczących lub zmiany objętości mózgu w MRI mózgu skanuje w porównaniu do osoby bez warunków.
 
Wyniki wykazały, że migrena z aurą zwiększa ryzyko uszkodzenia mózgu białych masie przez 68 procent i migrena bez aury zwiększone ryzyko o 34 procent, w porównaniu do tych, bez migreny. Ryzyko wystąpienia zaburzeń, takich jak zawał wzrosła o 44 procent dla osób z migreną z aurą w porównaniu do tych, bez aury. Zmiany objętości mózgu były częstsze u osób z migreną i migrena z aurą niż te bez migreny.
 
"Migrena dotyka około 10 do 15 procent ogólnej populacji i może spowodować znaczny osobistych, zawodowych i społecznych obciążeń," powiedział Ashina. "Mamy nadzieję, że dzięki większej pracy, możemy wyjaśnić włączenia zmian struktury mózgu na atak częstotliwość i długość choroby. Chcemy także, aby dowiedzieć się, w jaki sposób zmiany te mogą mieć wpływ na funkcjonowanie mózgu."

Tłumaczenie http://free-website-translation.com/?pl

Źródło: Science Daily / University of Toronto

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Będzie mi miło, jeśli podzielisz się swoimi przemyśleniami, doświadczeniem albo pomysłami. Z pewnością zajrzę na Twój blog i uczynię z przyjemnością to samo.
Blog ma charakter informacyjny, nie zastępuje profesjonalnej porady lekarskiej.
Jeśli podoba Ci się wpis, proszę udostępnij znajomym - Dziękuję.