Skuteczne i sprawdzone zioła na szybkie uczenie się, koncentację i zapamiętywanie.

Udostępnij ten post

Skuteczne i sprawdzone zioła wspomagające - na pamięć i koncentracjęWedług www.natutalnews.com – Profesor geriatrii Susan Farr, na konferencji Neuroscience 2013, w St Louis University School of Medicine, przedstawiła swoje wstępne ustalenia dotyczące ziół, które mogą poprawić zdolności poznawcze, koncentrację, zapamiętywania i szybsze uczenie się. Badane były rozmaryn i zioło mięty. 
Dr Farra testowała zioła na myszach wykazujących otępienie związane z wiekiem. Zaleca aby nie stosować surowych ziół. Zamiast tego, stosować wyciągi z tych ziół. 

Tajemnice Natury Zioła na Pamięć
Pamięć i koncentracja

Susan Farr stosowała trzy różne wyciągi, pierwszy - bardzo mocny wyciąg z rozmarynu, drugi - ekstrakt z rozmarynu o niższej dawce i trzeci - ekstrakt z mięty zielonej. Odkryła, że mocny ekstrakt z rozmarynu daje najlepsze efekty na pamięć i uczenie się.
Ekstrakty rozmarynu i mięty ogrodowej w niższej dawce poprawiły pamięć w dwóch testach behawioralnych. 
Podczas badań udało się zaobserwować wzrost aktywności antyoksydacyjnej w obszarach mózgu odpowiedzialnej za pamięć i uczenie się. 
Pomimo jej niejednoznacznego określenia czy to jest dobre dla ludzi, warto wiedzieć, że spożywanie tych ziół z potrawami jest bardzo korzystne dla zdrowia.
Niezależnie, od niezliczonych badań rozmarynu i mięty na otępienie i zaburzenia funkcji poznawczych, są zioła o wielowiekowej historii, które poprawiają pamięć i bystrość umysłu. 

 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Będzie mi miło, jeśli podzielisz się swoimi przemyśleniami, doświadczeniem albo pomysłami. Z pewnością zajrzę na Twój blog i uczynię z przyjemnością to samo.
Blog ma charakter informacyjny, nie zastępuje profesjonalnej porady lekarskiej.
Jeśli podoba Ci się wpis, proszę udostępnij znajomym - Dziękuję.