Naturalne leczenie melatoniną w wiśniach.

Udostępnij ten post

migrena bezsennosc sposoby

 


Wiśnie zawierają bardzo cenną melatoninę, odpowiedzialną min: za dobry sen, leczy migreny, pomaga w leczeniu raka, chorobie Alzheimera, odgrywa ważną rolę w układzie odpornościowym, spowalnia efekty starzenia. 
 
Melatonina została odkryta w 1958 r. przez dermatologa o imieniu Aaron Lerner z Uniwersytetu Yale. 
 
Melatonina jest naturalnym hormonem, wytwarzanym w szyszynce, znajdującej się u podstawy mózgu.
 
Produkcja melatoniny spada wraz z wiekiem. Dlatego właśnie starsi ludzie często mają problemy z zasypianiem lub w ogóle ze spaniem. Stres może również powodować spadek poziomu melatoniny.
 

Jak stosować melatoninę?

Ostatnie badania wykazały, że melatonina jest skuteczna w leczeniu migreny. Właściwa dawka dla melatoniny to 3 mg na dobę między 10:00 a 23:00. Regularne stosowanie suplementacji melatoniny spowodowały mniejszą ilość napadów migreny, spadek intensywności i czasu trwania migreny.
 
Niedawne badania przeprowadzone przez naukowców z Henry Hospital Forda w Detroit i Fundacji Badań Wspierania Sao Paulo wykazały, że melatonina, hormon, który reguluje cykl sen-czuwanie organizmu, może pomóc spowolnić wzrost niektórych rodzajów nowotworów sutka. Opublikowane online w PLoS One, badania sugerują, że melatonina może hamować wzrost guza i produkcję nowych komórek.
 
Melatonina jest również silnym wymiataczem wolnych rodników i przeciwutleniaczem o szerokim spektrum działania.


Wytwarzanie wolnych rodników przez organizm, odgrywa kluczową rolę w procesie starzenia. Wolne rodniki powstają w wyniku istotnych procesów metabolicznych, takich jak oddychanie, chodzenie i odżywianie.

Każdy naturalny związek, który może zminimalizować wpływ wolnych rodników jest kluczem do naszego zdrowia i dobrego samopoczucia, a melatonina wykazała niesamowitą zdolność do eliminowania wolnych rodników i może pomóc opóźnić efekty starzenia.

Naukowcy sugerują, że codzienne spożycie melatoniny (zwłaszcza osób w wieku od 30 do 40 lat) może potencjalnie opóźnić niektóre choroby związane z procesem starzenia się, zapobiega także siwieniu włosów, co jest świetną informacją dla wielu osób - może warto pić soki wiśniowe?Wyniki badań opublikowane w czasopiśmie Behavioral and Brain Functions stwierdzają, że pacjenci cierpiący na zaburzenia neurologiczne, takie jak choroba Parkinsona i Alzheimera, mieli niedobór poziomu melatoniny. Naukowcy odkryli, że zapewnienie dodatkowej melatoniny, znacznie obniżyła poziom stresu oksydacyjnego na mitochondriach neuronów i to chroni przed szkodliwym działaniem wolnych rodników pokrewnych. Autorzy badania zauważyli, że efekt działania melatoniny był wyraźniejszy u pacjentów w najwcześniejszych stadiach choroby.

Jakie produkty zawierają melatoninę?


Melatonina w dużej ilości, występuje w wiśniach, a zwłaszcza w odmianie - Montmorency. Inne pokarmy bogate w melatoninę, to: 

mleko, 

orzeszki ziemne, 

indyk, 

kurczak 

i migdały zawierające tryptofan,

który podnosi poziom serotoniny w mózgu, a następnie może być przekształcony w melatoninę.


Melatonina na dobry sen

Melatonina zawarta w wiśniach, wystarczy, aby zapewnić dobry sen, jako suplement diety można kupić w aptece bez recepty, jednakże eksperci twierdzą, że największe korzyści melatoniny są osiągane poprzez spożywanie jej w naturalnym nieprzetworzonym stanie.

domowe sposoby diyTak, więc jedzmy wiśnie na zdrowie, gdyż są cennym darem dla naszego zdrowia i samopoczucia.
 
 
Melatonina Swanson

Macie sprawdzone przepisy na wisnie?źródła informacyjne : http://www.naturalnews.com/melatonin.html

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Będzie mi miło, jeśli podzielisz się swoimi przemyśleniami, doświadczeniem albo pomysłami. Z pewnością zajrzę na Twój blog i uczynię z przyjemnością to samo.
Blog ma charakter informacyjny, nie zastępuje profesjonalnej porady lekarskiej.
Jeśli podoba Ci się wpis, proszę udostępnij znajomym - Dziękuję.