Jak zrobić omlet z Chia?

Udostępnij ten posttajemnice-natury.blogspot.com


Omletu z nasion Chia raczej nie uzyskamy, gdyż jest to niemożliwe, ale za to możemy ich użyć zamiast jajek, w większości przepisów.
Nasion Chia w połączeniu z wodą mogą być stosowane jako zamiennik jajek. Zmiel nasiona – może być to w młynku do kawy, blenderze, albo co tam masz do mielenia. Proporcje na substytut 1 jajka - 1 łyżka zmielonych nasion chia + 3 łyżki wody. Wymieszaj, pozostaw na około 15 minut aż zgęstnieje, powinno mieć konsystencję żelu.

Mówiąc o pieczeniu, jest możliwość zastąpienia zwykłej pszennej mąki - mąką z Chia. Mąkę z Chia można wykorzystać w wielu recepturach, gdy potrzebujemy bezglutenowej, w tym także do wielu wyrobów cukierniczych. Nasiona Chia -  na mąkę mielimy pulsacyjnie, podobnie jak siemię lniane. 

tajemnice-natury.blogspot.com

Nasiona Chia zagęszczają płyny i potrawy. 2 łyżki -  całe lub zmielone chia można dodać do zupy, gulaszu, sosu zamiast zwykłej mąki, musimy bardzo dobrze wymieszać z potrawą i sprawdzić po około 5 minutach, czy efekt jest zadowalający, jeżeli nie, to dodać następną porcję, z czasem ilości i proporcje „wejdą nam w krew”, nie trzeba będzie sprawdzać, bo już będziemy wiedzieć ile trzeba dodać do naszych potraw.


tajemnice-natury.blogspot.com


Zamiast bułki tartej do klopsów i kotletów, też można użyć nasion. Jest to fajny sposób, bo o wiele zdrowszy, nie wcinamy glutenu i innych wynalazków z bułki tartej. 2 – 3 łyżki Chia mieszamy z 450 g mięsa, i proporcjonalnie do większej ilości mięsa. Można też wykorzystać nasiona do panierki, mieszając z innymi produktami, których aktualnie używamy i stosujemy w naszym menu.

Znacie inne zastosowania Chia?
Podzielcie się pomysłami.
Pozdrawiam serdecznie - Tajemnice Natury. 

A tutaj możecie dostać nasiona chia w dosyć dobrej cenie

Fotki z pixabay.com

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Będzie mi miło, jeśli podzielisz się swoimi przemyśleniami, doświadczeniem albo pomysłami. Z pewnością zajrzę na Twój blog i uczynię z przyjemnością to samo.
Blog ma charakter informacyjny, nie zastępuje profesjonalnej porady lekarskiej.
Jeśli podoba Ci się wpis, proszę udostępnij znajomym - Dziękuję.