Szkodliwe działanie fluoru. Kurkuma jako antidotum

Udostępnij ten post


Witam.

Temat fluoru, już dawno temu zakiełkował w mojej głowie. Właściwie to chciałam go przygotować na Światowy Dzień Wody, który był obchodzony wczoraj. Zapoczątkowany przez ONZ, w dniu 22 grudnia 1992 r. i obchodzony od tamtego czasu, co roku - 22 marca. „Powołane zostało w czasie konferencji Szczyt Ziemi 1992 (UNCED) w Rio de Janeiro w Brazylii, w ramach Agendy 21. Powodem był fakt, że ponad miliard ludzi na świecie cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody pitnej.” - źródło Wikipedia.

Od siebie dodałabym, że więcej niż miliard ludzi cierpi, i w dodatku choruje, z powodu braku dostępu do czystej wody, zasadniczym i kardynalnym tego zjawiskiem, jest fakt dodawania fluoru do wody.

Głównym tematem przewodnim, tej zacnej problematyki, w tym roku jest - Woda dla zrównoważonego świata.

ADHD dysleksja autyzm obnizony IQ tycie


Fluor jak wiemy - jest stałym składnikiem, w wielu produktach do higieny jamy ustnej, tak samo występuje w niejednej dostępnej w sklepach wodzie. Sprawdźcie.

Ponad 10 letnie badania wykazały, że fluor gromadzi się w tkance mózgowej, powodując toksyczne działanie oraz śmierć tkanek i neuronów. 
Źródło informacji : http://www.naturalnews.com/045433_turmeric_fluoride_poisoning_brain_health.html

 

Szkodliwe działanie fluoru

 

W literaturze naukowej są bardzo dobrze udokumentowane, działa neurodegradacyjnie i indukuje efekty neurotoksyczne, w tkance mózgowej i korze mózgowej,


Badania potwierdziły, że powoduje pogorszenie funkcji poznawczych, wpływa niekorzystnie na koncentracje, uczenie się i zapamiętywanie. Fluorek wpływa na układ odpornościowy, poprzez hamowanie wytwarzania przeciwciał we krwi, jest również promotorem wszelkich autoimmunologicznych ataków na organizm. Powoduje problemy z tarczycą, tracimy energię, popęd płciowy, jest też główną przyczyną niewyjaśnionego tycia, mimo że odżywiamy się zdrowo i uprawiamy sport.
Fluor, nawet w niskich stężeniach dodawany do wody może uszkodzić enzymy biorące udział w naprawie DNA. A ponieważ naprawa DNA jest niezwykle ważna w profilaktyce raka, nie powinno być zaskoczeniem, że badania wskazują na silny związek pomiędzy fluorem i rakiem.


Inne przeprowadzone badania i opublikowane w 2006 roku, potwierdziły, że
 • fluorek obniża IQ, 

 • utrudnia prawidłowy rozwój mózgu i prowadzi do zaburzeń, 

 • w tym do autyzmu, 

 • dysleksji 

 • i ADHD.


Nie martwcie się, - nie jesteśmy skazani na niechcianą suplementację fluorem. Zmieniamy pastę i środki higieny jamy ustnej.
Przy okazji zapraszam do Klaudyny, opublikowała świetny post jak zrobić naturalny płyn do płukania jamy ustnej.
Szukamy dobrej wody, w sklepach. Przyznam, szczerze, że nie szukałam jeszcze takiej wody , ale przy najbliższym wypadzie do sklepów, przyjrzę się dokładniej. Sprawdzę czy w ogóle jest taka dostępna w sprzedaży.
W domach ,możemy zastosować specjalne filtry do wody, z funkcją osmozy odwróconej. Na pewno, nie usuwają go filtry firmy Brita – info ze strony. 

Możemy zapobiec gromadzeniu się fluoru w organizmie spożywając kurkumę.

I znowu moja ulubiona przyprawa, przebija się na maxa w tym temacie.


Opublikowane badania Indyjskich uczonych potwierdziły, że

regularna konsumpcja kurkumy chroni mózg przed zatruciem fluorem

 

Neutralizuje go, i zabezpiecza komórki przed uszkodzeniem. Jak widać kurkuma jest niesamowicie silnym przeciwutleniaczem, radzi sobie nawet fluorem. Suplementacja kurkumą może całkowicie odwrócić uszkodzenia powstałe przez fluor.


„Pierwiastkowy fluor, jak i jony fluorkowe, są silnie toksyczne

 • Zaburza procesy enzymatyczne w komórkach hamując oddychanie tkankowe, przemianę węglowodanów, lipidów oraz syntezę hormonów. 

 • Sam fluor i niektóre jego związki działają żrąco powodując głębokie martwice. 

 • Wolny fluor ma charakterystyczny drażniący zapach i jest wyczuwalny nawet w stężeniu 20 ppm.


Gazowy fluor łatwo wchłania się przez drogi oddechowe i pokarmowe. Związki fluoru obecne np. w żywności dobrze wchłaniają się z dróg pokarmowych.

Po podaniu doustnym w dużych stężeniach związki fluoru powodują zatrucia ostre, na skutek żrącego działania wydzielającego się fluorowodoru. Dalsze objawy to płytki oddech, kurcz dłoni, drgawki, ślinotok i nudności.  
Bezpośrednią przyczyną zgonu w wyniku zatrucia fluorem jest porażenie ośrodka oddechowego.


Zatrucia przewlekłe małymi dawkami fluoru, czyli fluoroza:

 • objawiają się zaburzeniami w uwapnieniu kości,

 • brunatnym cętkowaniem zębów,

 • zmniejszeniem ruchliwości.

 • Dozwolone maksymalne stężenie przy założeniu 8-godzinnej ekspozycji na działanie fluoru to 0,05 mg/m3 (czyli mniej niż w przypadku cyjanowodoru).” - źródło informacji Wikipedia.Czy takiej chcemy wody ?
Z tego co mi już wiadomo, w Japonii jest zakaz dodawania fluoru do wody, w Izraelu Sąd Najwyższy zabronił fluoryzowania wody. Nakaz wszedł w życie w 2014 roku.
A w Polsce?
Niektórzy wierzą tylko w informacje podane w głównych portalach internetowych. Jednym z takich jest Interia. 

Kurkumę możemy kupić tuŹródła dla tego artykułu to:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov
http://www.naturalnews.com/045433_turmeric_fluoride_poisoning_brain_health.html
http://www.smh.com.au
http://fluoridealert.org18 komentarzy :

 1. A w Polsce jak kto chce, niestety.
  Ciągle nam wpierają róznej maści szarlatani, że fluor to samo dobro dla naszych zębów, a tu okazuje się, że jest zupełnie na odwrót.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Doczytywałam temat fluoru, dlatego nie odpisywałam. Aplikacja zewnętrzna w postaci past do zębów, płukanek, jeśli stosują dzieci, powinna zawsze odbywać się pod opieką dorosłych, żeby dziecko nie połknęło, ponieważ jest szkodliwe. Niektóre rejony Polski, posiadają wodę z fluorem, który występuje naturalnie, co nie znaczy , że nie szkodzi, jak pokazują badania, niestety, poza tym fluor gromadzi się w organizmie.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
 2. Oj trzeba by zwiększyć podaż kurkumy w naszej diecie :D
  O fluorze nieco wiedziałyśmy ale teraz zgłębiłyśmy naszą wiedzę w tym temacie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przydatny artykuł. Pierwsze słyszę o szkodliwości fluoru,ale wierzę. Muszę zagłębić się w ten temat. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trudno uwierzyć, że nie zdawałaś sobie z tego sprawy, ale temat polecam zgłębić, dla własnego dobra.

   Usuń
 4. A ja myślę, że w Polsce nie dodajemy fluoru do wody, on tam po prostu jest. Niedawno akurat przygotowywałam spory artykuł na ten temat. I co z wpływem fluoru na nasze zęby? Myślę, że kij ma dwa końce.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, kij ma dwa końce, jednak wolę dmuchać na zimne, jeśli nawet fluor występuje naturalnie w Polsce, a są takie regiony , gdzie jest go naprawdę dużo (zgadzam się z tym co napisałaś wyżej ), to jeśli mam możliwość, aby ograniczyć jego odkładanie w ciele, to wolę się zabezpieczyć przed jego negatywnym wpływem na organizm. Inni też powinni wiedzieć o tym.
   Są badania opublikowane, można do nich dotrzeć, i skutki działania tego pierwiastka są okropne. Fluor można stosować jedynie zewnętrznie, nie powinno się go spożywać pod żadną postacią, do 1945 roku, bodajże fluor zaliczał się do trucizn, niestety potem się to zmieniło. Polecam też stronę do poczytania - http://fluoridealert.org/

   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
  2. Fluor jest jak najbardziej specjalnie dodawany do wody m.in. w Lublinie, gdzie miałam praktyki w MPWiKu, więc wiem z pierwszej ręki... Ciekawy post, warto się z tym wszystkim zapoznać. Ostatnio pisałam jak zrobić pastę do zębów bez fluoru :)

   Usuń
 5. Słyszałam kiedys wlasnie o tym fluorze...ale jakoś to olałam.. ale obiecuję nadrobic zaległosci

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Justynko:)
   Dawno do mnie nie zagladalas, albo po prostu nie komentowałaś.
   Przynajmniej ja tak mam, zaglądam na ulubione blogi, ale nie wypowiadam się.
   Odnośnie tematu, dobrze, że Cię zainteresował, i warto poczytać więcej na ten temat.
   Pozdrawiam.

   Usuń
 6. Dużo ludzi mówiło, że nie powinno się myć zębów pastą z fluorem, ale nigdy nikt nie potrafił tego wytłumaczyć. Jak dobrze, że uświadomiłaś mnie o fluorze, a jeszcze lepiej, że dowiedziałam się, że mój styl odżywiania się eliminuje jego złe skutki. Używam przefiltrowanej wody z Brity, plus w mojej kuchni gości często kurkuma, której nie szczędzę. :)
  Zaobserwuję Twojego bloga, bo czuję, że będę mądrzejszym człowiekiem, albo bardziej uświadomionym. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Muszę Cię zmartwić, filtry firmy Brita nie usuwają fluoru, dopiero będę szukać odpowiednich filtrów.
   Kurkuma jest niesamowitą przyprawą, posiada mnóstwo właściwości zdrowotnych, udokumentowanych badaniami i publikacjami , ta strona to prawdziwa kopalnia wiedzy http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed
   Dziękuję za obserwację, oczywiście pozdrawiam bardzo serdecznie.

   Usuń
  2. Ale gafa. :) no nic. pozostanę przy kurkumie. :)

   Usuń
  3. Nie ma czym się przejmować :) Filtry Brita tez są dobre, przede wszystkim eliminuje metale,chlor i chroni przed kamieniem, wg informacji ze strony producenta.
   Pozdrawiam :)

   Usuń
 7. Czy kurkuma przyprawa też działa?

  OdpowiedzUsuń
 8. Jako dziecko.,w latach 90 jadłam smakową pastę do zębów dla dzieci. Dziś mam kilka chorób,kt mógł wywołać fluor i czekam na przeszczep. Piję duzo wody ze wzgl.na leki...wody z fluorem. porażka

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi miło, jeśli podzielisz się swoimi przemyśleniami, doświadczeniem albo pomysłami. Z pewnością zajrzę na Twój blog i uczynię z przyjemnością to samo.
Blog ma charakter informacyjny, nie zastępuje profesjonalnej porady lekarskiej.
Jeśli podoba Ci się wpis, proszę udostępnij znajomym - Dziękuję.