Kwasy omega 3 , prawda o produkcji, skażeniu i chorobach

Udostępnij ten post

Witam.


Zapraszam do obejrzenia,  filmu z lektorem , o tym jak powstają kapsułki z kwasem omega 3.
Miliardowe zyski firm, a przy tym ogromne skażenie środowiska. Do atmosfery trafia dwutlenek siarki i inne substancje szkodliwe dla zdrowia. Miasto, w której jest fabryka straszliwie cuchnie !!! 
Chorują całe rodziny, dzieci pokryte są ranami i strupami, które zostawiają trwałe blizny, alergia powstająca okresowo, powoduje też poważne zaburzenia oddechowe.

Oglądajcie, bo nie wiadomo jak długo film pozostanie w sieci.


10 komentarzy :

 1. Wow, ciekawe rzeczy, bardzo przydatny post!

  OdpowiedzUsuń
 2. Obejrzałam i słów brak ... to niestety nie tylko jedyny przypadek traktowania tak pracowników i środowiska, przykre.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przerażające to wszystko. Chyba nigdy nie kupię tych kapsułek. Zawsze tracą na takich biznesach najbiedniejsi i najsłabsi, z ktorymi nikt się nie liczy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślałyśmy, że już sporo widziałyśmy ale to nas upewniło, że tak naprawdę mało wiemy. Film obejrzałyśmy cały i rozesłałyśmy do znajomych interesujących się takimi tematami. Straszne jest to, że żyjesz tam mając świadomość, iż trujesz się każdego dnia. Nie wiemy czy tak jak jedna z bohaterek filmu dla miłości byłybyśmy gotowe przebywać w takim środowisku. Najbardziej szkoda dzieci, choroby związane z układem oddechowym to jedne z najgorszych i najbardziej dokuczliwych schorzeń. Władze ten problem mają po prostu gdzieś, zbyt duże dochody wyciagają z tych fabryk i żadne protesty nic nieznaczących ludzi nie mają sensu.
  Obracając się w środowisku gdzie wszystko pokryte jest warstwą sadzy miałybyśmy wrażenie (a właściwie to nie byłoby tylko wrażenie), że ta sadza jest również w nas. Roślinność z tego powodu umiera więc jak długo ludzki organizm może z tym walczyć? Z każdym zjadanym warzywem/ owocem/rybą ma się świadomość toksycznych substancji jakie wprowadza się do organizmu.
  Najgorsze jest to, że fabryki doprowadziły do tego, że nawet ścieki dla ludzi ze skażonych okolic stały się wartościowe. To jest nie do pomyślenia... Porównanie dna skażonego i mniej skażonego powoduje, że aż nie można uwierzyć jak mogą wyglądać skrajności. Niewiarygodne jest to do jakiego stanu można doprowadzić środowisko. Tłumaczenia dyrektora Copeinki są bulwersujące. Dobrze wie, że kłamie a mimo wszystko próbuje się bronić z uśmiechem na ustach. Najgorsze jest jednak to, że ma świadomość wpuszczania syfu do morza a na pewno wie jak niebezpieczna jest soda kaustyczna ale jego ubranego w drogi garnitur i siedzącego w wygodnym klimatyzowanym biurze nic nie dotyczy.... jakby im było tego mało to jeszcze muszą łamać prawo w połowach. O szykanowaniu, terroryzowaniu pracowników i anty działaczy już nie wspominając.
  Niestety dla zdrowia jesteśmy w stanie zniszczyć inne życie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Niestety ludzie się nie liczą jak zawsze. Grunt że kasa idzie i miliardowe zyski. i to niby dla naszego zdrowia ale czyjego zdrowia.

  OdpowiedzUsuń
 6. Myślę, że częściowo problem jest wyolbrzymiony. Pachnie teorią spiskową... Tak czy siak ja preferuję tran w płynie, nie w kapsułkach.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja tam w syntetyki do końca nie wierzę i uważam, że najlepszym źródłem kwasów omega są ryby. Właśnie z tego powodu, że nigdy do końca nie wiemy, co jest w środku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tymi rybami to też różnie... Rożnie mogą być hodowane itp.

   Usuń
 9. "Do atmosfery trafia m.in. tlenek wodoru" - literówka czy tak jest w filmie? Tlenek wodoru to woda.

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi miło, jeśli podzielisz się swoimi przemyśleniami, doświadczeniem albo pomysłami. Z pewnością zajrzę na Twój blog i uczynię z przyjemnością to samo.
Blog ma charakter informacyjny, nie zastępuje profesjonalnej porady lekarskiej.
Jeśli podoba Ci się wpis, proszę udostępnij znajomym - Dziękuję.